TOMASZÓW Ogólnopolski Dzień Seniora w ZUS-ie

Dla seniorów i z seniorami – już po raz kolejny ZUS i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zorganizował ogólnopolski Dzień Seniora. Podczas niego zachęcano osoby starsze do aktywności. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie”. Jednym z prelegentów byli też policjanci z Tomaszowa Lubelskiego.

Spotkanie odbyło się w budynku ZUS-u. Na prelekcji mogliśmy przedstawić seniorom co robić, aby nie dać się oszukać. Gdzie szukać pomocy w razie problemów. Dzielnicowy st. sierż. Piotr Koniec przybliżył projekty, które umożliwiają seniorom szybszy kontakt z Policją. Policjant przedstawił seniorom gdzie najłatwiej znaleźć swojego dzielnicowego, pokazał jak dzieła aplikacja Moja Komenda. Pokrótce omówił działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Osoby starsze często widzą więcej niż inni, ale boja się i nie chcą zgłaszać na policję w obawie, że będą musiały później zeznawać jako świadkowie. Mapa umożliwia im zgłoszenie anonimowe miejsc w których zauważą coś niepokojącego.

Na konferencji zostały przedstawione filmy „Oszustom Stop” i prezentacja pokazująca w jaki sposób działają przestępcy i jak się przed tym uchronić.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!