BEŁŻEC Nowe miejsce zabawy dla dzieci

W Bełżcu powstał nowy plac zabaw.

Plac zabaw zlokalizowany jest przy ulicy Słonecznej. Plac został wyposażony w następujące urządzenia:

– zjazd linowy

– piramidę ze zjeżdżalnią

– huśtawkę podwójną z belką metalową i jednym siedziskiem kubełkowym

– karuzelę okrągłą z siedziskami

– sprężynowiec labirynt

– potrójny drążek

Ponadto ustawiono ławostół, kosz na śmieci, oraz tablicę regulaminową. Zamontowane urządzenia posiadają wymagane certyfikaty i atesty, co czyni plac zabaw miejscem bezpiecznym dla korzystających.

Celem projektu była poprawa jakości życia społeczności lokalnej oraz promocja turystyczno-rekreacyjna gminy Bełżec. Projekt skierowany został do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego realizacja pozwoliła na stworzenie miejsca propagującego aktywne formy spędzania wolnego czasu. Miejsce to jest okazją do spotkań integrujących społeczność lokalną. Projektując plac zabaw uwzględniono potrzeby zarówno dzieci jak i rodziców. Dzieci poprzez aktywny ruch na świeżym powietrzu odpoczywają i uczą się współpracy w grupie. Z kolei rodzice mają możliwość spotkania się i obserwowania dzieci podczas zabawy.

Inwestycja stała się bardzo ważna dla mieszkańców sołectwa Bełżec III, gdyż stworzyła jedyne w sołectwie miejsce wspólnych spotkań i wypoczynku, co niewątpliwie przyczyni się do rozwinięcia integracji i poprawy jakości życia tej społeczności lokalnej.

Zamierzeniem projektu było także wzbogacenie oferty turystycznej i rekreacyjnej gminy Bełżec, które pozwoli na uatrakcyjnienie wypoczynku turystów odwiedzających naszą gminę.

Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Gminy Bełżec w ramach zadania pn. „Zwiększenie oferty rekreacyjno-wypoczynkowej poprzez wykonanie placu zabaw w miejscowości Bełżec – Sołectwo Bełżec III” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dofinansowanego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie” wybudowany został plac zabaw w miejscowości Bełżec – Sołectwo Bełżec III.

mat. LGD Roztocze Tomaszowskie

fot. przykładowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!