BEŁŻEC Ziemniaki w roli głównej

Wrzesień w kalendarzu imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu jest miesiącem, w którym corocznie odbywa się Piknik – Święto Pieczonego Ziemniaka.
Impreza odbyła się w niedzielę 18 września 2016 roku na placu obok remizo-świetlicy w Bełżcu II.
Jego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu. Piknik – Święto Pieczonego Ziemniaka. Nie zabrakło więc ogniska, a w nim pieczonych ziemniaków. Potrawy z ziemniaka przygotowały Panie z KGW Brzezinianki z Brzezin, KGW Bełżec I, KGW Bełżec II oraz Sołectwa Chyże. Jak na ziemniaczane święto przystało, nie mogło obyć się bez degustacji. Każdy uczestnik pikniku mógł spróbować ziemniaczanych potraw. Na stole zagościły: zapiekanki z ziemniaków, gołąbki z kaszą i ziemniakami,chleb z ziemniaków, kluski śląskie, kotlety ziemniaczane, rolada z ziemniaków, pączki z ziemniaków, placki z ziemniaków, pierogi i wiele innych potraw.
W trakcie imprezy odbyły się koncerty w wykonaniu Zespołu Artystycznego „Sonata” z Tomaszowa Lubelskiego, Kapeli Bełżeckiej, Kapeli Tomaszowskiej, oraz Zespołu muzyki rozrywkowej „Rytmy”. Potrawy przygotowały panie z KGW Bełżce I, Bełżec II , Brzeziny i KGW Chyże.
mat. GOK Bełżec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!