CHŁOPIATYN Obywatel Turcji zatrzymany na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” nielegalnego migranta. Zatrzymany to obywatel Turcji, który nielegalnie przekroczył granicę państwa w pow. tomaszowskim.

30 stycznia 2018 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Chłopiatynie, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w rejonie granicy państwa w powiecie tomaszowskim, nielegalnego migranta. Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę i pieszo kontynuował swą wędrówkę w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanym okazał się być 21 – letni obywatel Turcji. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP.

Zatrzymany obywatel Turcji w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznał, iż wędrował w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanego czynności administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy. W tym roku jest to już drugi obywatel Turcji, zatrzymany przez funkcjonariuszy NOSG, podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy państwa.

mat. NOSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!