CZERMNO Najazd wojów na grodzisko

Tereny byłych Grodów Czerwieńskich w Czermnie w gminie Tyszowce zamienią się w najbliższy weekend w średniowieczne obozowisko. W najbliższą sobotę (7 lipca) odbywać się będą turnieje wojów, inscenizacje potyczek zbrojnych oraz gry i zabawy dla najmłodszych.
To kontynuacja pomysłu, który po raz pierwszy zrealizowaliśmy przed dwoma laty, ale tym razem na zdecydowanie większą skalę. W tym roku impreza nosi nazwę: Śladami Chrobrego „Czerwień 1018 – 2018”. Po ubiegłorocznej imprezie odzew był bardzo pozytywny, nasi goście zadowoleni, a teraz zaangażowanie jest jeszcze większe. Bardziej rozbudowany będzie także program imprezy, w której głównymi punktami będą inscenizacje, pokazy i degustacja średniowiecznego jadła – zapowiada Daniel Chwastek.
W sobotę 7 lipca w Czermnie będzie się można przekonać jak wyglądało życie w średniowieczu. Będą inscenizacje wczesnośredniowiecznej bitwy, pokazy łucznicze, turniej o miano najlepszego woja, pokazy dawnych rzemiosł, kramów kupieckich, dawnego uzbrojenia i walk wojów, do tego tańce, zabawy dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy!

mat. prasowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!