DĄBROWA Będzie sieć wodociągowa

Gmina Krynice czeka na propozycje firm, które chcą wybudować kolejny odcinek sieci wodociągowej w Dąbrowie. Oferty są przyjmowane do 26 stycznia, a termin wykonania robót został wyznaczony na połowę września.

Będzie to drugi etap inwestycji rozpoczętej w ubiegłym roku, gdy sieć została wybudowana od hydroforni w Dąbrowie do skrzyżowania z drogą powiatową Krynice – Siemierz w gminie Rachanie. Nowy fragment powstanie od tego skrzyżowania do końca miejscowości. Ogłoszony teraz przetarg dotyczy budowy linii głównej i przyłączy o łącznej długości ponad 2 kilometrów. Wszystkie pieniądze na ten cel będą pochodzić z własnego budżetu.

Gmina Krynice inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną także w innych miejscowościach. Chodzi na przykład o rozbudowę kanalizacji w Krynicach i wodociągu w Zwiartowie. Budowa sieci kanalizacyjnej w Krynicach zakończy się w najbliższych dniach. Potem ten sam wykonawca zajmie się wodociągiem w Zwiartowie. Na obydwie inwestycje samorząd pozyskał dotacje z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

mat. UG w Krynicach/fot. mwik.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!