DĄBROWA TOMASZOWSKA Kolejny wypadek w naszym powiecie. Policja apeluje o ostrożność

W miejscowości Dąbrowa Tomaszowska doszło do kolejnego w ostatnim czasie wypadku drogowego. Czworo uczestników tego zdarzenia karetki pogotowia przewiozły do szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj wieczorem (ok. godz. 19.45) na krajowej 17 doszło do groźnego wypadku. Prawdopodobnie kierujący peugeotem 76-latek nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi, którym jechał 21-latek. Pasażerki 71-latka i 41-latka mieszkanki gminy Tomaszów, zostały przewiezione do szpitala. Podobnie kierujący volkswagena i jego 19-letni tworzysz podróży. Kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Siły i środki: OSP KSRG Majdan Górny – GBA Mercedes, OSP KSRG Tarnawatka – GBA Mercedes, JRG Tomaszów Lub. – GBA Man, ZRM, Policja.

APEL O ROZWAGĘ NA DRODZE

Warunki pogodowe zimą bywają różne. Kiedy pada deszcz – śnieg, a drogi są śliskie nie trudno o wypadek. Często zdarzenia drogowe kończą się niegroźną stłuczką, jednak bywa, że dochodzi do wypadku, w którym są poszkodowani. Wielu zdarzeń drogowych można uniknąć przestrzegając zasad ruchu drogowego i stosując zasadę ograniczone zaufania. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi dbać o bezpieczeństwo. Kodeks ruchu drogowego i przestrzeganie przepisów z tym związanych obowiązuje każdego – kierowcę, rowerzystę i pieszego.

W niesprzyjających warunkach drogowych ważną rzeczą jest widoczność. Każdy kierowca musi pamiętać o prawidłowym oświetleniu swojego pojazdu i sprawdzeniu czy światła nie są uszkodzone. Ten element jest niezwykle ważny, szczególnie kiedy poruszamy się po drogach w godzinach wieczornych czy też nocą. Każdy kierowca wie, że jest to bardzo ważny czynnik, który ma wpływ na bezpieczną jazdę. Podobnie jest z rowerzystami i pieszymi, którzy o różnych porach poruszają się po naszych drogach.

Apelujemy, aby kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków.

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!