Dzień Dziecięcych Radości

„Dzień Dziecięcych Radości”- pod takim hasłem 30 maja 2019 r. odbył się uroczysty Dzień Dziecka w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim.

Dzień ten różnił się od zwykłego dnia i był wyjątkowy. Od samego rana uśmiech gościł na twarzach dzieci. Było pięknie i kolorowo, ozdobione balonami wejścia do przedszkola witały przybywające dzieci. Uroczystość na placu przedszkolnym rozpoczęła dyrektor przedszkola Maria Piasecka, złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta, a następnie zaprosiła ich do wspólnej zabawy. Był to dzień pełen atrakcji, przygód, tańców i prezentów. Na obu placach przedszkolnych na dzieci czekały liczne atrakcje. Podopieczni mieli możliwość korzystania z dmuchanych zjeżdżalni, zamków oraz suchego basenu wypełnionego piłeczkami. Tego dnia przedszkole odwiedziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie i funkcjonariusze Straży Granicznej. Dzieci z bliska mogły obejrzeć radiowóz i wóz Straży Granicznej oraz zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień przez te służby. Gościliśmy również przedstawicielkę Nadleśnictwa Tomaszów, która prezentowała dzieciom stanowisko edukacyjne z eksponatami przyrodniczymi oraz zorganizowała konkurs plastyczny z nagrodami. Jedną z głównych atrakcji, na tegorocznym Dniu Dziecka był Miś GAMUŚ. Ten fantastyczny miś poprzez zabawę utrwalał z przedszkolakami znajomość przepisów ruchu drogowego i zasady bezpiecznego zachowania w ruch drogowym. Po zakończonej zabawie GAMUŚ obdarował wszystkich przedszkolaków słodkim upominkiem oraz kolorowanką. Kolejną niespodzianką były odwiedziny postaci z bajki „Tom i Jerry”, które zapewniły dzieciom świetną zabawę podczas puszczania baniek mydlanych. Przedszkolaki mogły wejść do bajkowego labiryntu przez który prowadził je Czerwony Kapturek, razem musieli przechytrzyć wilka i dotrzeć do Babci Czerwonego Kapturka. Zadbano również o słodkie co nieco 🙂 Wata cukrowa i popcorn to coś co dzieci uwielbiają. Miłym akcentem zakończenia obchodów tak ważnego dnia, było wspólne grillowanie.
Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia uroczystości Dnia Dziecka oraz sprawienia przedszkolakom miłego i radosnego święta. Dziękujemy: Nadleśnictwu Tomaszów, Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie, Straży Granicznej, Społem PSS Tomaszów Lubelski oraz sieci sklepów GAMA, Panu Piotrowi Gruszeckiemu. Szczególne podziękowania kierujemy także do Rady Rodziców za sfinansowanie Dnia Dziecka.

Jagoda Smyjewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!