GMINA BEŁŻEC Okaleczył ekspedientkę podczas napadu

Policjanci z Lubyczy Królewskiej zatrzymali 19-latka, który 40 minut wcześniej napadł na sklep w gm. Bełżec.
Zamaskowany kominiarką sprawca zagroził ekspedientce nożem, a kiedy doszło pomiędzy nimi do szarpaniny, ranił ją powierzchownie w rękę.
Z zabraną z kasy gotówką następnie uciekł. Policjanci znaleźli przy zatrzymanym pochodzące z przestępstwa przedmioty. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.
Do rozboju doszło 17 września 2016 roku, tuż przed godziną czternastą do sklepu spożywczo- chemicznego w gm. Bełżec wszedł zamaskowany  kominiarką młody mężczyzna.
Grożąc sprzedawczyni nożem zażądał pieniędzy. Chwilę później pomiędzy nim a kobietą doszło do szarpaniny. W jej trakcie ekspedientka została skaleczona w rękę. Na szczęście rana okazała się powierzchowna.  Sprawca wykorzystując moment, zabrał z kasy gotówkę i uciekł.
Policjanci z posterunku policji w Lubyczy Królewskiej, którzy otrzymali informację o zdarzeniu ruszyli do poszukiwań sprawcy. Ustalenia operacyjne a także zeznania świadków już 40 minut od zgłoszenia doprowadziły do jego zatrzymania. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Bełżec.
Policjanci znaleźli przy nim  przy którym  nóż, kominiarkę a także wszystkie skradzione pieniądze. Jak wykazało badanie, mężczyzna był trzeźwy.
Sprawca został zatrzymany. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.
mat. KPP TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!