GMINA ŁASZCZÓW Wypadek przy zbiorze kukurydzy

Do nieszczęśliwego wypadku przy zbiorze kukurydzy doszło w gm. Łaszczów. 69-letni mężczyzna wypadł z przyczepy ciągnika rolniczego. W wyniku obrażeń ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Zarówno kierowca, jak i pasażer ciągnika byli trzeźwi. Policjanci apelują o wyobraźnię i rozsądek podczas wykonywania wszelkich prac w gospodarstwach.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło 12 października w godzinach popołudniowych w gminie Łaszczów. W trakcie prac przy zbiorze kukurydzy 69-letni mężczyzna wypadł z przyczepy ciągnika, którym kierował 31-latek.

Z ustaleń policjantów wynika, że pasażer stał na pustej przyczepie i podpierał się widłami nadzorując prace przy zbiorze kukurydzy. W pewnym momencie zniknął z pola widzenia kierowcy. Gdy 31-latek zatrzymał pojazd, zobaczył leżącego obok kolegę. Mężczyzna prawdopodobnie wypadł z przyczepy, po czym upadł na ziemię tak nieszczęśliwie, że prosto pod tylne koło przyczepy. Z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Zarówno kierowca jak i pasażer byli trzeźwi.

Funkcjonariusze ustalają przebieg i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w trakcie wykonywanych prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, zmęczenie i pośpiech niejednokrotnie mogą przyczynić się do tragedii.  Stosując zatem podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie możemy uniknąć większości nieszczęśliwych wypadków. 

mat. KPP w TL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!