GMINA RACHANIE Policjant uratował mężczyznę

7 lutego 2018 roku dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach podczas pełnionej służby w trakcie odwiedzin posesyjnych uratował 62-letniego mieszkańca gm. Rachanie przed wychłodzeniem. Policjant natychmiast wezwał pogotowie a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia.

7 lutego 2018 roku około godziny 9.00 dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach asp. Waldemar Łuczak podczas pełnionej służby obchodowej na terenie gminy Rachanie zauważył mężczyznę w oknie domu stojącego na odludnym terenie. Okazał się nim 62-letni mężczyzna. Znajdował się w stanie wychłodzenia. Policjant natychmiast wezwał pogotowie a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia. Po przyjeździe karetki mężczyzna został odwieziony do Szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Jego życie i zdrowie nie są zagrożone. Dzięki czujności i  zaangażowaniu dzielnicowego udało się uchronić mężczyzny.

Pamiętajmy aby w okresie zimowym zwracać uwagę na osoby samotnie zamieszkujące , w podeszłym wieku, znajdujące się pod działaniem alkoholu, które mogą być w stanie wychłodzenia aby w takich przypadkach natychmiast udzielać im pomocy  i informować  Pogotowie Ratunkowe bądź Policję a także dzwonić pod numer alarmowy 112.

mat. KPW w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!