GRANICA 2 mln 700 tys. zł wyegzekwowanych kar grzywny

Od początku roku już ponad 2 mln 700 tys. zł, kar grzywny wyegzekwowali od kontrolowanych osób funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W pierwszym półroczu tego roku, podczas prowadzonych kontroli zarówno w przejściach granicznych jak i w terenie, funkcjonariusze NOSG, wyegzekwowali od 1374 osób zasądzone im kary finansowe na kwotę 2 756 263 zł. Natomiast 170 osób, które nie posiadły przy sobie środków finansowych na pokrycie kar, zostało umieszczonych w zakładach karnych.

Wśród osób, które uiściły zasądzone im kary, swoistym rekordzistą okazał się być kontrolowany na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku 37-letni ob. Ukrainy. Cudzoziemiec, który był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości, dokonał wpłaty ponad 25 tys. zł kary.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

mat. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Komentarzy na temat “GRANICA 2 mln 700 tys. zł wyegzekwowanych kar grzywny

  • Lipiec 17, 2018 at 5:52 pm
    Permalink

    Zarobili chociaż na siebie czy zwykły szary obywatel dołożył aby oddział w dziurawych butach nie chodził?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!