HREBENNE Fałszywki na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatela Ukrainy, który przedstawił do kontroli paszport z fałszywymi odbitkami stempli polskiej, litewskiej, czeskiej oraz rumuńskiej kontroli granicznej.

28 lutego br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił się 26-letni obywatel Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie zbadać paszport podróżnego. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentu.  Okazało się bowiem, iż w autentycznym paszporcie mężczyzny znajdowały się fałszywe odbitki stempli polskiej, litewskiej, czeskiej oraz rumuńskiej kontroli granicznej. Obywatel Ukrainy, który na terytorium Polski przebywał od dwóch lat, chciał w ten sposób zalegalizować swój przedłużony pobyt.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty posługiwania się przerobionym dokumentem. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku prawie 1200 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!