HREBENNE Gigantyczny przemyt w autobusie z Ukrainy FILM

Rekordową ilość ponad 135 tys. paczek papierosów wartych blisko 2 mln zł znaleźli funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Hrebennem w autokarze na ukraińskich numerach rejestracyjnych. To jak dotąd największa udaremniona przez Służbę Celną próba przemytu papierosów z wykorzystaniem autokaru.
Ilość papierosów znalezionych w autobusie wjeżdżającym do Polski z Ukrainy wprawiła w zdumienie nawet najstarszych funkcjonariuszy. Wcześniej celnicy niejednokrotnie znajdowali papierosy w autokarach, ale nigdy ich liczba nie była tak duża. Papierosy były dosłownie wszędzie m.in. siedzeniach, kołach i silniku. Wyłuskiwanie kolejnych nielegalnych paczek z różnych zakamarków pojazdu zdawało się nie mieć końca. Ostatecznie, po trwającej kilkanaście godzin rewizji do magazynu urzędu celnego trafiło ponad 135 tys. paczek wyrobów tytoniowych o wartości blisko 2 mln zł.
Ani kierowca, ani żaden z pasażerów nie przyznał się do przemytu. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców. Na początkowym etapie postępowanie było prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Tomaszowie Lubelskim. Obecnie postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu.
To pierwszy w historii tak duży przemyt papierosów z wykorzystaniem autobusu i kolejny rekord na koncie celników z województwa lubelskiego.

 

Służba _Celna_3 Słuzba_Celna_4 Służba_Celna_1 Służba_Celna_2
Od początku roku funkcjonariusze celni zatrzymali na terenie województwa lubelskiego ponad 5,2 mln paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej sięgającej blisko 70 mln zł.
Od 2 czerwca na wszystkich przejściach granicznych w ruchu lądowym, lotniczym, kolejowym i morskim prowadzone są wzmożone kontrole ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa m.in. przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

mat. Służba Celna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!