HREBENNE Kradzione podzespoły aut

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, ujawnili i zabezpieczyli podczas kontroli granicznej, podzespoły samochodowe ze skradzionego na terytorium Niemiec BMW.

28 marca 2018 roku na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, podczas kontroli granicznej, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze SG ujawnił części pochodzące ze skradzionego pojazdu. Podzespoły samochodowe znajdowały się w przestrzeni ładunkowej Volkswagena, którym podróżował 34-letni obywatel Ukrainy. Po dokonaniu sprawdzeń, okazało się, iż części pochodzą ze skradzionego na terytorium Niemiec pojazdu marki BMW. Mężczyzna został zatrzymany a części zabezpieczono, ich wartość oszacowano na około 40 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Mężczyzna w trakcie składanych wyjaśnień przyznał, iż podzespoły samochodowe są jego własnością. Obywatel Ukrainy odpowie teraz za paserstwo, czyn ten usankcjonowany jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

mat. NOSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!