HREBENNE Podróżowali z fałszywymi dokumentami

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego, zatrzymali podczas odprawy granicznej dwóch obywateli Indii, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

13 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawili się 48 i 38 – letni obywatele Indii. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż podróżni posługiwali się fałszywymi, hiszpańskimi dokumentami pobytowymi.

Mężczyźni zostali zatrzymani, zaś w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Po przeprowadzeniu względem nich czynności procesowych i administracyjnych zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili od początku roku prawie 200 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

mat. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!