HREBENNE Zaliczyli tytoniową wpadkę

Tytoń do fajki wodnej i papierosy o wartości przekraczającej 30 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Hrebennem.
Przemytnikami okazali się dwaj obywatele Ukrainy 35 i 19-latek, którzy w poniedziałek (03.10.) przekraczali granicę w Hrebennem.

Z mercedesa, którym do Polski wjechał 35-latek, celnicy wspólnie z pogranicznikami wydobyli blisko 1,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Tytoniowa kontrabanda ukryta była w kokpicie, siedzeniach i w przerobionym zbiorniku na paliwo. Razem z wartymi ponad 23 tys. zł papierosami mundurowi zarekwirowali też przystosowane do przemytu auto. Na poczet przyszłej kary podróżny wpłacił 805 dolarów i 120 euro.
19-latek postawił na bardziej egzotyczny towar. W tylnych drzwiach volkswagena ukrył ponad 14 kilogramów tytoniu do fajki wodnej. Podjęte wysiłki spełzły jednak na niczym, bo celnicy znaleźli wart blisko 8 tys. zł towar. W związku z podjętą próbą przemytu funkcjonariusze wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe. Celnicy zabezpieczyli też 490 zł na poczet grożącej przemytnikowi grzywny.
Postępowanie w obydwu sprawach prowadzi Urząd Celny w Zamościu.

Rzecznik prasowy
kom. Marzena Siemieniuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!