HREBENNE Zatrzymani na granicy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zapobiegli dwóm próbom nielegalnego przedostania się przez granicę państwa.
13 stycznia 2017 roku funkcjonariusze SG z  Placówki w Hrebennem (gm. Lubycza Królewska), realizując czynności służbowe w ochronie granicy państwa, zatrzymali w pobliżu miejscowości Bukowinka w powiecie tomaszowskim, nielegalnego migranta. Mężczyzna przekroczył granicę „zieloną” pieszo a następnie przemieszczał się w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanym okazał się 32-letni obywatel Turcji. Mężczyzna za popełnione wykroczenie, został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł.
Do kolejnej próby nielegalnego przekroczenia granicy państwa, doszło jeszcze tego samego dnia, tym razem w drogowym przejściu granicznym w Zosinie. Tu do odprawy granicznej, na kierunku wjazdowym do Polski stawił się 24–letni ob. Gwinei. Podczas kontroli granicznej, funkcjonariusze ustalili, iż dokumenty, którymi posługuje się mężczyzna zostały sfałszowane. Ob. Gwinei, który posługiwał się sfałszowanym szwedzkim zezwoleniem na pobyt czasowy został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty związane z próbą nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy użyciu fałszywych dokumentów.
Obaj mężczyźni, po przeprowadzeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali  przekazani ukraińskim służbom granicznym.
mat. NOSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!