INFO Narciarz lepiej chroniony z rozszerzonym Wojażerem

Turyści, którzy udają się zagranicę na narty mogą dokupić dodatkowe ubezpieczenie do Wojażera – Kontynuację leczenia po podróży. W razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania na wyjeździe, po powrocie do Polski będą mogli skorzystać z leczenia, badań ambulatoryjnych, rehabilitacji bądź planowej operacji chirurgicznej.

Ta dodatkowa ochrona jest dostępna razem z Wojażerem. Sama polisa działa od początku podróży, czyli od wyjścia z domu. Jazda na nartach należy do sportów o wyższym ryzyku. Nierzadko zdarzają się kontuzje, których miłośnicy sportów zimowych nabywają na stoku. PZU zorganizuje i pokryje koszt leczenia w Polsce ubezpieczonego, jeśli zgłosi taką potrzebę do Centrum Pomocy w ciągu 14 dni po powrocie z podróży, podczas której doszło do kontuzji czy nagłego zachorowania.

Przy nagłej chorobie ubezpieczony może liczyć na 4 konsultacje lekarskie oraz zabiegi ambulatoryjne i badania diagnostyczne do kwoty 700 zł.

Natomiast kontuzjowanym narciarzom PZU pokryje w Polsce koszty 4 konsultacji medycznych, zabiegów ambulatoryjnych i badań diagnostycznych, rehabilitacji ambulatoryjnej a także planowanej operacji chirurgicznej i hospitalizacji do kwoty 15 tyś zł. Ubezpieczony sam może wskazać placówkę z sieci PZU Zdrowie i określić, kiedy chce skorzystać z konsultacji lekarza. Na planowaną operację chirurgiczną nie będzie musiał czekać dłużej niż 30 dni.

Dodatkowa ochrona – Kontynuacja leczenia po podróży dostępna jest za opłatą dodatkowej składki, która wynosi 2,5 zł za dzień.

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!