INFO Sprawdzą wiedzę o ubezpieczeniach społecznych

Jeszcze do 14 listopada szkoły mogą zgłaszać uczniów do olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
Wcześniej wystarczy zrealizować „Lekcje z ZUS” o ubezpieczeniach, świadczeniach i prowadzeniu firmy (materiały ZUS udostępnia wszystkim chętnym za darmo).
Zbliża się olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Do 14 listopada szkoły mają czas na zgłoszenie uczniów. W poprzednich edycjach konkursu wzięło udział ponad 30 tysięcy młodych ludzi w całym kraju.
Szkoła może zgłosić uczniów do olimpiady, jeśli przeprowadziła u siebie „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt edukacyjny, obecny w polskich szkołach od trzech lat. Uczy młodych ludzi podstaw o ubezpieczeniach, składkach, emeryturze, zasiłkach i prowadzeniu firmy. – To niezwykle ważne, by kolejne pokolenia Polaków dysponowały wiedzą o ubezpieczeniach społecznych, by tak bliski im system, nie był dla nich systemem obcym – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Do tej pory lekcjom towarzyszył ogólnopolski konkurs wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W tym roku zyskał już status olimpiady. – Wiele uczelni w Polsce gwarantuje laureatom dodatkowe punkty w rekrutacji na studia. Są wśród nich także szkoły wyższe z Zamościa – zaznacza Magdalena Plizga z Oddziału ZUS w Biłgoraju. Zwycięzcy olimpiady mogą liczyć również na atrakcyjne nagrody rzeczowe: laptopy, tablety, czytniki e‑booków.
W dwóch poprzednich edycjach konkursu swoją wiedzę sprawdziło ponad 1600 uczniów z województwa lubelskiego. Termin na złożenie zgłoszenia przez szkołę upływa 14 listopada. Szkolny etap olimpiady odbędzie się pod koniec listopada. – Będzie to test z wiedzy zdobytej podczas „Lekcji z ZUS”. Uczniowie, którzy napiszą go najlepiej, stworzą trzyosobowe zespoły reprezentujące swoje szkoły w etapie wojewódzkim – dodaje Magdalena Plizga. Olimpiada na szczeblu województwa odbędzie się w marcu, natomiast ogólnopolski finał – w kwietniu.
Olimpiadzie patronuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a jej etapowi wojewódzkiemu – również lubelski kurator oświaty. Dotychczas w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział ponad 50 tys. uczniów z całej Polski, a w konkursie – ponad 30 tys. młodych ludzi z prawie 900 szkół. Informacje na temat olimpiady, w tym karta zgłoszeniowa i harmonogram, znajdują się na stronie www.zus.pl/edukacja
Małgorzata Korba/regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!