SZLATYN Dożynki gminne

Święto Plonów w Gminie Jarczów już za nami. W niedzielę 1 września 2019r. obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, w której brały udział delegacje poszczególnych sołectw z chlebem i wieńcami, zaproszeni goście, władze samorządowe gminy oraz mieszkańcy. Następnie barwny, dożynkowy korowód prowadzony przez Starostów, przeszedł na boisko w Szlatynie, gdzie rozpoczęło się radosne świętowanie. Starostami tegorocznych dożynek byli: Pani Marta Rybińska i Pan Mariusz Szopa, oboje z małżonkami prowadzą gospodarstwa rolne, w których prowadzona jest produkcja zarówno roślinna jak i zwierzęca.Festyn dożynkowy rozpoczął Wójt Gminy Jarczów Pan Tomasz Tyrka, następnie głos zabrali zaproszeni goście. Na scenie zaśpiewały dzieci z Samorządowego Ośrodka Kultury w Jarczowie, wystąpiły gminne zespoły śpiewacze, „Kapela Bełżecka”, Zespół „Tamburino”, Zespół „Gdzie diabeł nie może”, oraz odbyła się zabawa z zespołem „BRAVO”.

Podczas dożynek jak zwykle dostępne były stoiska z potrawami regionalnymi, które przygotowały gminne Koła Gospodyń Wiejskich. Było smaczne jadło i piękne wieńce dożynkowe.

Słowa podziękowań należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w kultywowanie tak pięknej tradycji i poświęcili swój czas, aby pomóc w organizacji. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, reprezentując Sejm RP, administrację rządową i samorządową. Wśród zaproszonych gości na uroczystości obecni byli : Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego reprezentowała Pani Anna Romanowicz – Łagowska – Dyrektor Biura Poselskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego reprezentował Pan Adam Puchajda – Z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa, Starostwo Powiatowe reprezentował Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego Dariusz Czop. Wśród gości zaproszonych obecni byli również samorządowcy: Burmistrz Miasta Łaszczów Aleksandra Pietrasz, Wójt Gminy Tomaszow Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz,Wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek,Wójt Gminy Dzwola w powiecie janowskim Wiesław Dyjach, obecni byli również radni powiatu tomaszowskiego, zamojskiego
i janowskiego oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Dziękujemy mieszkańcom naszej gminy za tak liczną obecność i wszystkim, którzy chcieli spędzić z nami ten dzień.

mat. nadesłany

(Visited 1 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!