JARCZÓW Śpiewająco o ekologii

21 marca 2019r. odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Ekologicznej, zorganizowany przez Gminne Przedszkole w Jarczowie.


Celem konkursu było upowszechnianie idei ekologicznych w celu wypracowania właściwej postawy, umożliwienie zaprezentowania własnej twórczości , wyzwalanie artystycznych emocji inspiracji twórczych naturalnym pięknem otaczającego świata.
Festiwal Piosenki Ekologicznej otworzyli: dyrektor przedszkola Anna Maciejewska oraz wójt gminy Jarczów Tomasz Tyrka, którzy powitali przybyłych na Festiwal gości. Pan Wójt wyraził swoje zadowolenie, że po kilku latach przerwy Festiwal został wznowiony. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ takiego typu spotkania niosą ze sobą radość i uśmiech dziecka. Za wkład włożony w przygotowania do występów , szczególne podziękowania z rąk wójta otrzymały Panie nauczycielki przygotowujące do występów. Serdecznie dziękujemy Paniom: Jolancie Bieńko, Barbarze Kijko, Ewie Kuciej, Agnieszce Karwańskiej, Ewie Bender, Annie Szajewskiej, Joannie Posikatej, Annie Mazurek, Aldonie Kowalskiej. Jednocześnie wójt złożył podziękowania dyrektor Gminnego Przedszkola w Jarczowie za zorganizowanie Festiwalu, a Kierownik SOK-u, Katarzynie Dziurze oraz Alinie Twardeckiej za uczestniczenie w obradach Jury i wyłonieniu zwycięzców.
Szczególną atmosferę odbywającego się co roku Festiwalu tworzył wystrój sceny , na której wystąpili mali artyści. Udział w Festiwalu wzięły : dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jarczowie , odział przedszkolny i klasy I-III ze Szkoły Filialnej w Wierszczycy, przedszkole oraz klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Gródku, Szkoła Podstawowa z Chodywaniec oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Jarczowie.
Jesteśmy przekonani, że doświadczenia dzieci uczestniczących w przedsięwzięciach związanych z ekologią zaowocują wzrostem ich świadomości o potrzebie ochrony życia na Ziemi i wierzymy, że w przyszłości będą aktywnymi uczestnikami tego życia, dbającymi o jego jakość.
Nasze działania udało nam się zrealizować dzięki Wójtowi Gminy Jarczów, który ufundował nagrody dla uczestników Festiwalu oraz poczęstunek w postaci ekologicznych kanapek.

Nad festiwalem honorowy patronat objął wójt gminy Jarczów – Tomasz Tyrka.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!