SPORTTomaszów Lubelski

KARATE Mamy mistrzów Europy!

W weekend 22 i 23 października 2017 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym i V Puchar Europy Dzieci.
Tomaszowski klub wrócił z wieloma medalami indywidualnymi i drużynowymi.
Pierwszego dnia zawodów karatecy zdobyli aż 5 medali: Patryk Jankowski – złoto, Maksymilian Neć – złoto, Maja Korzeń – złoto, Oskar Jarszak – srebro, Gabriela Kącka – srebro.
Kolejnego dnia Pucharu Europy medale zdobyli: Gabriela Kącka i Maksymilian Neć – złoty medal w Enbu oraz Oskar Jarszak, Patryk Jankowski i Stanisław Kot – złoty medal w kata drużynowym. Z kolei Krystian Lentowicz i Jakub Krawczyk zdobyli srebrny medal w en-bu.
Dzieci trenują pod okiem senseiów: Ryszarda Skwarskiego i Huberta Palaka.

Rywalizacja karateków reprezentujących nie narodowe federacje, ale kluby w formule mistrzostw Europy została rozegrana po raz pierwszy w historii karate tradycyjnego.

W Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy zawodnicy rywalizowali w kumite oraz kata drużynowym kobiet i mężczyzn, w trzech kategoriach wiekowych: kadeci (w wieku 14-15 lat), juniorzy (w wieku 16-18 lat) i seniorzy (w wieku 18 lat i starsi). W Pucharze Europy Dzieci najmłodsi karatecy wystartowali w kata indywidualnym, kata drużynowym oraz w en-bu.