Kijów–Warszawa, pociąg pod szczególnym nadzorem

16 i 18 stycznia 2018 roku funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili szczegółowe kontrole w międzynarodowym pociągu relacji KijówWarszawa nakierowane na walkę z przemytem artykułów akcyzowych.

16 stycznia br. funkcjonariusze Szóstego Referatu Realizacji w Zamościu w wyniku rewizji wagonów pasażerskich składu Kijów-Warszawa wykryli 21,1 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej ponad 274,6 tys. zł. Kontrabanda była ukryta w ściankach przedziałów, korytarzy i toalet oraz dachach wagonów. Nikt z podróżnych oraz obsługi pociągu nie przyznał się do ujawnionego towaru.
Kolejne „uderzenie” w przemytników nastąpiło 18 stycznia br. W tym dniu funkcjonariusze celno-skarbowi z Zamościa ujawnili w kijowskim pociągu ponad 15,2 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru wyniosła około 198,3 tys. zł. I w tym przypadku nikt nie przyznał się do jego własności.
Działania kontrolne funkcjonariuszy dzielnie wspierała „Klara”, pies służbowy przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Postępowanie w obu sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej – Delegatura w Lublinie.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!