KRYNICE 24-latek odpowie za rozbój

Tomaszowscy dzielnicowi zatrzymali 24–letniego mieszkańca gminy Łabunie. Mężczyzna dokonał rozboju na 29–letniej kobiecie, z którą wcześniej spożywał alkohol. Wyciągnął z jej torebki dowód osobisty i pieniądze. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. Podczas wspólnego spożywania alkoholu między 24-latkiem, a 29-letnią kobietą doszło do kłótni.  W pewnym momencie mężczyzna uderzył kobietę, a z torebki zabrał jej  dowód osobisty i pieniądze. 29-letnia mieszkanka gminy Krynice o zdarzeniu powiadomiła  mundurowych. Kobieta została przewieziona do szpitala, na szczęście obrażenia jakich doznała okazały się  niegroźne, po opatrzeniu zwolniona została do domu.

Dzięki szybkiej interwencji dzielnicowych, 24-latek został zatrzymany w busie, którym zamierzał pojechać do domu. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!