KRYNICE Budowa wodociągów

Gmina Krynice podpisała we wtorek 20 lutego umową z firmą, która wybuduje kolejny odcinek sieci wodociągowej w Dąbrowie. Prace mają być wykonane do połowy września, a pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu gminy.

W przetargu na realizację inwestycji wystartowało pięciu oferentów, z których najkorzystniejszą propozycję z ceną ponad 244 tysięcy złotych złożyła firma z Sitańca i to ona zajmie się wykonaniem robót.

W ubiegłym roku sieć została wybudowana od hydroforni w Dąbrowie do skrzyżowania z drogą powiatową Krynice – Sięmierz w gminie Rachanie. W drugim etapie powstanie odcinek od tego skrzyżowania do końca miejscowości. Łączna długość linii głównej i przyłączy to ponad 2 kilometry.

To kolejna inwestycja w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną w ostatnim czasie. W tym miesiącu zakończyła się rozbudowa kanalizacji w Krynicach, a jak tylko pogoda pozwoli, rozpocznie się budowa sieci wodociągowej w Zwiartowie. Te inwestycje są współfinansowane ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

mat. UG w Krynicach

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!