KRYNICE Kamil Cisek najlepszy w szachy

Kamil Cisek zwyciężył w turnieju szachowym o Puchar Wójta Gminy Krynice.

W turnieju, który w ramach Grand Prix Powiatu Tomaszowskiego odbył się w miniony weekend w miejscowym ośrodku kultury, wystartowało 42 zawodników i zawodniczek, w tym – po raz pierwszy w tej edycji – szachiści z Ukrainy. Drugie miejsce w rywalizacji zajął Paweł Gromek, a trzeci był Kamil Koperwas. Cała trójka uczy się w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, której reprezentanci nie tylko zajęli całe podium w klasyfikacji ogólnej, ale zajęli także większość czołowych lokat w poszczególnych kategoriach wiekowych
W najmłodszej grupie szachistów z klas I – III szkół podstawowych najlepiej wypadł Szymon Łagowski z SP 2 w Tomaszowie Lubelskim, drugi był Krystian Kiszka z SP Łabunie, a trzecie miejsce zajął Rafał Bryk z SP 2 w Tomaszowie Lubelskim. Jego szkolne koleżanki – Emilia Sprzęczka i Wiktoria Wojciechowska zajęły dwa pierwsze miejsca wśród dziewcząt, a na trzecim stopniu podium stanęła Monika Mandziuk z SP Majdan Górny.
Spośród uczniów klas IV – VI podstawówek turniej wygrał Paweł Gromek z SP 2 w Tomaszowie Lubelskim, przed szkolnym kolegą Kamilem Koperwasem, a trzeci był Markijan Sbalo z Rawy Ruskiej. W rywalizacji dziewcząt najlepiej grała Kbarolina Niedorys z SP 2 w Tomaszowie Lubelskim, która wyprzedziła Martynę Piechnik z SP Podhorce i Sandrę Mandziuk z SP Majdan Górny.
Triumfator całego turnieju Kamil Cisek okazał się najlepszy także w kategorii juniorów, wyprzedzając Mateusza Tkaczyka i Bartosza Pomańca z Gimnazjum w Krasnobrodzie.

Oprócz głównego trofeum dla zwycięzcy, wójt gminy Krynice Janusz Bałabuch ufundował puchar dla najlepszego reprezentanta gminy, który odebrał Paweł Jamroż ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej.
Był to piąty z cyklu dziesięciu turniejów o Grand Prix Powiatu Tomaszowskiego, rozgrywanych raz w miesiącu od września do czerwca. Do klasyfikacji generalnej są zaliczane wyniki z najlepszych 8 zawodów, ale trzeba zagrać w przynajmniej 5. Kolejny turniej odbędzie się pod koniec lutego w Tarnawatce.

mat. UG w Krynicach/fot. GOK w Krynicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!