KRYNICE Powiatowy konkurs „To twoja i moja historia”

Szkoła Podstawowa w Krynicach rozpoczyna trzecią edycję Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „To Twoja i moja historia…”, w którym mogą wziąć udział uczniowie z powiatu tomaszowskiego. Tym razem odbywa się on pod hasłem „W zadumie nad samotną mogiłą – nieznane miejsca pamięci w mojej okolicy’’.

Organizatorzy zachęcają młodzież z klas piątych, szóstych i siódmych szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych, by poszukiwali wiedzy o przeszłości nie tylko w podręcznikach czy opracowaniach naukowych, ale także wśród żywych świadków historii.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie prac literackich, plastycznych lub fotograficznych o nieznanych grobach, mogiłach czy innych miejscach pamięci w najbliższej okolicy. Mogą to być, wiersze, opowiadania, wywiady, fotografie, prace malarskie lub rysunki.
Wszystkie prace należy przesłać do 12 grudnia na adres Zespołu Szkół w Krynicach. Wyniki będą ogłoszone miesiąc później, a rozdanie nagród i podsumowanie konkursu odbędzie się 2 lutego podczas obchodów święta patrona Szkoły Podstawowej w Krynicach czyli Batalionów Chłopskich.

Pełny regulamin konkursu, w którym fundatorem nagrody głównej i patronem honorowym jest wójt Janusz Bałabuch, można znaleźć na stronie: www.spkrynice.pl, a dodatkowe informacje uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 663 02 15.

mat. UG w Krynicach

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!