ŁASZCZÓWKA/JARCZÓW Policjanci edukują najmłodszych

Tomaszowscy policjanci odwiedzili dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łaszczówce i Gminnego Przedszkola w Jarczowie. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Ogólnopolski policyjny dzień odblasków” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi promowali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania podczas zabaw w przedszkolu czy w domu.

Policjanci z tomaszowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszem PSG Hrebenne odwiedzili uczniów w Łaszczówce i w Jarczowie. Na spotkaniu funkcjonariusze omówili zasady poruszania się pieszych w ruchu drogowym. Maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Stróże prawa uświadamiali przedszkolakom jaki olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo ma noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym pieszy i rowerzysta jest widoczny na drodze. Podkreślili fakt, że ich obecność może ważyć na czyimś zdrowiu, a nawet życiu. Policjanci omawiali krok po kroku jak bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu, domu czy podczas zabawy. Jak zachować się, gdy zostaną „zaczepione” przez nieznajomego.

Na koniec odwiedzin wszystkie dzieci otrzymały podarunki w postaci elementów odblaskowych, malowanek. Spotkania odbyły się w ramach akcji „Ogólnopolski policyjny dzień odblasków” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!