SPORTTomaszów Lubelski

LEKKOATLETYKA Osiem medali dla biegaczy

W iście wiosennej scenerii na podmokłych trasach biegowych przy I LO w Chełmie 10 marca 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych.

W zawodach startowali zawodnicy TKS „TOMASOVIA”, którzy przywieźli trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale. W pierwszym biegu w kategorii klas III-IV dziewcząt 2 miejsce zajęła Ewa Jarczak, 3 miejsce Magdalena Puźniak, 4 miejsce Paula Witkowska, 6 miejsce Martyna Jarczak, 7 miejsce Fabiana Chudyga, Wiktoria Koper 13, Małgorzata Bronikowska 22, Emilia Nowak 25, Klarysa Bumbul 34, Maja Gałaszkiewicz 49. W tej samej kategorii klas III-IV wśród chłopców Mistrzem Województwa został Michał Kurzępa. Koledzy Michała odpowiednio uplasowali się na miejscach, Wiktor Wałczyk 13, Tomasz Ławrynowicz 15, Szymon Bundyra 18 i Maciej Szuta 21. Wszyscy wymienieni zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. W kategorii klas V-VI dziewcząt srebrny medal wywalczyła Joanna Fus, Martyna Ujma 4 miejsce (SP 3 Tomaszów Lub.) i Konstancja Karwan 5 miejsce (SP 2 Tomaszów Lub.). W kategorii młodziczek Katarzyna Dziura zajęła 12 miejsce, Aleksandra Stepuch 18. W tej samej kategorii wiekowej z bardzo dobrej strony zaprezentował się Dawid Cielniak zajmując wysokie 4 miejsce, Kacper Kostrubiec 10, Szymon Łasocha 17. Mistrzynią województwa w kategorii juniorek młodszych na dystansie 2500 m została Maja Jasińska, 5 miejsce zajęła Żaneta Smutniak, 8 miejsce Marlena Mróz, 9 miejsce Weronika Szczerba. W tej samej kategorii wśród chłopców na dystansie 3500 m brązowy medal zdobył Patryk Luty, Maciej Skalski 6 miejsce, Mateusz Dorosz 11, Wojciech Cichoń 14. Wielką niespodzianką mistrzostw województwa było zwycięstwo Roberta Wiatrzyka w kategorii juniorów na dystansie 4000 m. W tej samej kategorii 3 miejsce zajęła Aleksandra Słoboda w biegu na 3000 m. W kategorii klubowej TKS „Tomasovia” zajęła zaszczytne I miejsce.

1. TKS „Tomasovia” 63 pkt., 2. „Agros” Zamość 54 pkt., 3. AZS UMCS Lublin 32 pkt., 4. MKS „Żak” Biała Podlaska 31 pkt. 5. LKS „Znicz” Biłgoraj 29 pkt. 6. KS „Wisła” Puławy 27 pkt., 7. MKS „Unia” Hrubieszów 25 pkt., 8. MKL „Nefryt” Lubartów 24 pkt., 9. MKS „Agros” Chełm 19 pkt.

Szkoleniowcami są Tomasz Wawrzusiszyn i Mirosław Fus oraz współpracujące z TKS „Tomasovia”: Ewa Wolanin-BukałaMałgorzata Gdańska w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”.