LUBYCZA KRÓLEWSKA Dla Małgosi zebrali ponad 3 tysiące

W sobotę 17 marca 2018 roku w Lubyczy Królewskiej odbył się turniej charytatywny „Pomagamy Małgosi”, który zorganizowało lubyckie stowarzyszenie Aktywna Gmina +.

Wiele osób zaangażowało się w pomoc chorej na nowotwór Małgosi Bender. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wolontariusze zebrali 3 tys. 400 zł, a na pewno ta kwota zwiększy się.

W trakcie turnieju piłkarskiego można było kupić cegiełki, fanty, dzięki czemu zasilano puszkę kwestarską. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej sprzedawali ciasta i ręcznie robione frytki. Pani Rybińska z Machnowa Nowego podarowała własnoręcznie zrobione i zdobione pierniczki, które sprzedały się w błyskawicznym tempie.

Obecnie fundusze zbierane będą w kościołach.

Szczególne podziękowania dla: wolontariuszy ze SKW w Lubyczy Królewskiej, Artura Samulaka Justyny Słowik, burmistrzowi Tomasza Leszczyńskiego, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej, nauczycieli wychowania fizycznego, Alicji Żmudy – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Promocji Kultury i Turystyki w Lubyczy Królewskiej, Katarzyny Jaremczuk – pracownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej, rodziców uczniów SP w Lubyczy Królewskiej, Rady Rodziców, Karoliny Janik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu, Ryszarda Brzyskiego oraz właścicieli sklepów, w których znajdują się puszki: sklepy Groszek, Delikatesy Centrum, sklep ABC.

Redakcj@

 

 

Redakcj@

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!