LUBYCZA KRÓLEWSKA Konkurs ortograficzny [wyniki]

15 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej  odbyło się podsumowanie II Gminnego Konkursu Ortograficznego o „Pióro Burmistrza Lubyczy Królewskiej’’.

Tak,  jak sama nazwa mówi, w konkursie brali udział uczniowie z całej gminy. Zarówno ci młodsi i starsi mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat ortografii. O „Pióro Burmistrza’’ zawalczyło 62 uczestników w 3 kategoriach:
Konkurs zorganizowała – Agata Prociewicz – nauczycielka j. polskiego. Główne nagrody (wspomniane pióra), ufundował – burmistrz miasta – Tomasz Leszczyński. Osobiście gratulował wszystkim uczestnikom, podobnie jak dyrektor – Teresa Trzeciak,  Agnieszka Piłat  oraz przewodniczący Rady Miasta – Ryszard Brzyski i Sekretarz Miasta Marek Kellner. Uczestnicy byli mile zaskoczeni i dumni ze swoich osiągnięć.  Oklaskiwała ich społeczność uczniowska i przybyli rodzice.
A oto zwycięzcy:
– I kategoria: klasy  VII i II,III gimnazjum;
1. Łukasz Stochmal
2. Marta Kołtun
3. Marta Ławska
II kategoria: klasy  V-VI ;
1.Joanna Bielak
2.Ewelina Krawczyk
3.Milena Gucz
III kategoria: klasy  III-IV k
1.Klaudia Śliwa
2. Joanna Małyska
3.Klaudia Luchowska
Pragnę podkreślić, że Łukasz Stochmal (nasz „piórowy zwycięzca)  i Ewelina Krawczyk (II miejsce w II kategorii), to nasi goście z Machnowa Nowego.
Konkurs ten pokazał, że nieważne jest, gdzie mieszkasz i do jakiej klasy bądź szkoły chodzisz. Liczą się ambicje i chęci, więc spełniajmy swoje marzenia! Nie będzie łatwo ,ale lepsze to, niż ciągłe zastanawianie się: „Co by było, gdyby…?”
Mam nadzieję, że zachęciłam kolejnych  uczniów  do wzięcia udziału w III konkursie, który już za rok!
Tetyana Utsinyk/uczennica klasy III gimnazjum  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!