LUBYCZA KRÓLEWSKA Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 30 października 2017 na długo pozostanie w pamięci dzieci z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza bardzo ważna dla dzieci trzyletnich uroczystość- pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości wzięli udział rodzice trzylatków, pani dyrektor oraz dzieci sześcioletnie.

Maluszki przedstawiły część artystyczną składającą się z wierszyków, piosenek i tańców oraz złożyły ślubowanie. Pani dyrektor Mirosława Magdziak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Niespodziankę dla młodszych kolegów i koleżanek przygotowały też dzieci sześcioletnie. Aktywnie włączyły się one w nasz program artystyczny recytując zabawne wierszyki i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty. Na pamiątkę” tego ważnego wydarzenia każdy maluch otrzymał dyplomik, odznakę przedszkolaka oraz słodki upominek. Potem była herbatka i degustacja ciast przygotowanych przez rodziców.

Uroczystość ta była jedną z form integracji nauczycieli, rodziców i dzieci. Była również świetną okazją do zaprezentowania nabytych dotychczas przez dzieci umiejętności. Swoją postawą i zachowaniem nasze maluszki udowodniły wszystkim, że trudny proces adaptacji mają już za sobą i są gotowe do podejmowania nowych wyzwań. W przedszkolu czują się bardzo dobrze. To właśnie tutaj przez najbliższe lata poprzez zabawę będą zdobywać nową wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. Życzymy im powodzenia.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!