LUBYCZA KRÓLEWSKA Popołudnie z sową

W piątek 13 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej odbyło spotkanie poświęcone sowom – ,,Popołudnie z sową’’. Inicjatorkami tej niecodziennej lekcji przyrody były nauczycielki/przyrodniczki: Justyna Słowik, Iwona Remizowska i Jadwiga Niedbała.
W wydarzeniu uczestniczyli chętni uczniowie z klas IV-VII. Uczestnicy spotkania wykonali z papieru dużą sowę – „POMNIK SOWY”. O tym ,,Jak dzięcioł mamy dla sowy szukał’’ pokazał spektakl teatralny w wykonaniu uczennic z klas VI-VII. Nie było czasu na nudę twórczo pracowaliśmy w grupach, każdy miał zrobić sowę z: warzyw, owoców, jajek lub w formie kanapkę. Zostały też upieczone przez nasze koleżanki ciastka w kształcie sów. Po przygotowaniu smakowitych sów, wszyscy przeszliśmy do degustacji.
Druga część naszego popołudnia a właściwie już wieczora to spotkanie się z leśnikami: Andrzejem Dziedzicem i Piotrem Borowiczem w Kniazich gdzie dotarliśmy po godzinie 18.00. Celem naszej wyprawy na Kniazie było sprzątanie tamtejszego lasu. W trakcie sprzątania leśnicy opowiadali nam znaczeniu czystości lasu dla organizmów żyjących w nim i dla ludzi. Wyjaśnili też dlaczego jest tak dużo śmieci w lesie. Mieliśmy również możliwość popisania się swoimi umiejętnościami w rozpoznawaniu organizmów żyjących w lesie później (roślin i zwierząt). Nikt z nas nie przestraszył się deszczu i zbliżających się grzmotów, wszyscy dotrwaliśmy do końca.
Ostatnim naszym punktem wydarzenia było ognisko w którym uczestniczyła dyr. Agnieszka Piłat. Każdy się świetnie bawił. Mamy nadzieję, że w naszej szkole tego typu spotkań będzie jeszcze więcej.
Laura Goch/uczennica kl. VI ,,b’’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!