LUBYCZA KRÓLEWSKA Wolontariusze docenieni

Władze gminy podziękowały wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu za pracę.

         Jesteśmy wolontariuszami Szkolnego Koła Wolontariatu w Lubyczy Królewskiej. W wolontariacie pracujemy już 4 lata. Do pracy skłoniła nas chęć pomagania potrzebującym, uzyskania dodatkowych doświadczeń i sprawdzenia własnych możliwości. Nasze koło liczy obecnie ponad 60 osób.

W ciągu tych czterech lat było dużo akcji charytatywnych. Pomagaliśmy starszej Pani z Lubyczy Królewskiej, kolegom i koleżankom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach, potrzebującym rodzinom z naszej gminy, pomagaliśmy też w organizowaniu spartakiady dla osób niepełnosprawnych, w zbiórce pokarmów dla zwierząt z powiatu tomaszowskiego, a ostatnio przyłączyliśmy się do pomocy pani Małgorzacie Bender. Praca w wolontariacie to dla nas jakiś sposób na spędzenie wolnego czasu, poznawania innego świata i innych ludzi. Bardzo cieszy nas kiedy te nasze działania ktoś docenia. I tak się stało 27 marca 2018 roku. W tym dniu w naszej szkole odbył się, jak co miesiąc tak zwany „Pozytywny wtorek”. Gościli u nas  Burmistrz Miasta Lubyczy Królewskiej  Tomasz Leszczyński, Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Brzyski, Sekretarz Gminy Marek Kellner i Elżbieta Flis Prezes Stowarzyszenie „Aktywna Gmina+”. Przybyli do nas, by podziękować nam za pracę w wolontariacie. Dużą niespodzianką było wręczenie przez burmistrza projektu logo naszego „SKW”, które mamy możliwość uzupełnić. Ten dzień był dla nas wyjątkowy, poczuliśmy się wyróżnieni i docenieni.

W niedługim czasie staniemy się absolwentami naszej szkoły,  mamy nadzieję, że będziemy mogli włączać się w akcje i działać z wolontariuszami „SKW”,  mamy zamiar pracować  też w innych organizacjach.

Patryk Oleszczuk i Emil Zmarźlak/uczniowie klasy III „b” gimnazjum

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!