LUBYCZA KRÓLEWSKA Złote Gody

17 września 2016 roku w hali sportowej espołu Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyła się uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego czyli Złote Gody.
W Kościele Parafialnym w Lubyczy Królewskiej odbyła się msza święta za jubilatów. Po mszy świętej wszyscy udali się na nadanie medalu prezydenta RP Andrzeja Dudy za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wśród jubilatów znalazła się także para obchodząca Żelazne Gody (czyli 65 lat w związku małżeńskim) Państwo Wanda i Władysław Putkowscy. Medale w imieniu prezydenta RP wręczył Burmistrz Miasta Lubyczy Królewskiej – Tomasz Leszczyński wraz z Sekretarzem Gminy – Markiem Kellnerem, Przewodniczącym Rady Miasta – Pawłem Borowcem oraz przedstawicielem Zarządu Powiatowego – Tadeuszem Stanibułą. Jubilatom towarzyszyły rodziny władze miasta oraz zaproszeni goście.
Przedstawiciel Zarządu Powiatowego – Tadeusz Stanibuła, Proboszcz Parafii Lubycza Królewska – ks. Robert Mokrzyński, dyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej -Bożena Ziembińska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej – Mirosława Magdziak.
Medale za 50-lecie Pożycia Małżeńskiego otrzymali: Ewa i Jan Blicharzowie, Bernadeta i Władysław Czopowie, Kazimiera i Kazimierz Grzelakowie, Maria i Jan Hejznerowie, Maria i Zygmunt Kogutowie, Maria i Zygmunt Lipcowie, Teodora i Wiktor Litkowcowie, Anna i Mieczysław Łepikowie, Regina i Lucjan Malcowie, Maria i Józef Nowiccy, Irena i Stanisław Sokołowscy, Stanisława i Józef Syczowie, Zofia i Jan Wywroccy, Anna i Stefan Zalewscy.
Zofia Woszczak, kierownik USC w Lubyczy Królewskiej zwróciła się do Jubilatów następującymi słowami: ,,Złote Gody to Jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie i uroczyście. Jubileusz za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem – nie braniem, budowaniem – nie niszczeniem, zaufaniem nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku.”
Po wręczeniu medali odbyła się część artystyczna przygotowana dla solenizantów. Wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego z Lubyczy Królewskiej tańcząc poloneza pod okiem Mirosławy Magdziak oraz pani Marioli Gemborys.
W dalszej części artystycznej wystąpili uczniowie. Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej przygotowani przez Justynę Słowik i Dominikę Tomkowską. Następnie obecnym w hali podano tort. Organizacją i przygotowaniami uroczystości zajęli się Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Promocji Kultury i Turystyki w Lubyczy Królewskiej oraz Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej.


Marta Ławska/uczennica ZS Lubycza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!