LUBYCZA Popołudnie w kierunku natury

„W kierunku natury” to projekt realizowany przez grupę nieformalną aktywnych i pozytywnie zakręconych nauczycielek: Marioli Maciuły, Iwony Remizowskiej i Justyny Słowik ze Szkoły Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej.

Celem projektu było wykonanie ścieżki sensorycznej jako miejsca spacerowo-relaksacyjnego dla społeczności szkolnej oraz okolicznych mieszkańców. Ścieżka podzielona została na strefy: smaku, dotyku, wzroku, węchu, relaksu i ogród zdrowia. Środki na realizację zadań pozyskano z programu Aktywne Pogranicze w ramach FIO za pośrednictwem Stowarzyszenia „Czajnia”.
Do działań zaproszono grupy uczniów chętnych do pracy. Zorganizowano konkurs na projekt ścieżki. Najlepsze prace posłużyły do wyznaczenia jej kształtu, który został wyeksponowany obrzeżami ufundowanymi przez firmy „Antex II” z Lubyczy Królewskiej i „Elektronix” z Bełżca. Na ścieżce umieszczono materiały zebrane przez uczniów: kora, szyszki, kasztany, kruszywo, mech, itp. Zasadzone zostały drzewa i krzewy owocowe. Wiosną posadzone zostaną pachnące zioła, kwiaty i przyprawy. W strefie relaksu znalazły miejsce dwie wygodne ławki.
5 grudnia 2018r w ramach podsumowania projektu odbyły się zajęcia pokazowe, które przygotowali harcerze. Na „Popołudnie w kierunku natury” zaproszono społeczność lokalną. W zajęciach aktywnie uczestniczyła drużyna zuchowa „Młode Wilczki. W przyszłości planujemy rozbudować o kolejne strefy i wzbogacić o dodatkowe atrakcje. Dziękujemy za wsparcie naszych działań: dyrekcji szkoły Teresie Trzeciak, Jadwidze Pizun – prezesowi Stowarzyszenia „Razem dla Lubyczy” Michałowi Hudaszkowi, Janinie Hudaszek, Andrzejowi Leśnemu, Arturowi Pudełko, Barbarze Kędzierawskiej, Łukaszowi Ozdobie, Arturowi Turczanikowi, Piotrowi Ożga, Zbigniewi Gryglowi,Tadeuszowi Cymermanowi, Andrzejowi Grzeszczukowi, Dariuszowi Hasiakowi, Małgorzacie Kamińskiej, Jadwidze Niedbale.
Ada Nadzikiewicz uczestniczka projektu uczennica kl. III „A”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!