MAJDAN GÓRNY/SUSIEC Seniorzy się integrują

Seniorzy z Majdanu Górnego na każdym kroku udowadniają, że mimo wieku są wciąż pełni życia.
Tak też było podczas wyjazdu do Bełżca i Suśca, który został zrealizowany 22 września 2016 roku dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Aktywności Obywatelskiej oraz pomocy ze strony wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzeny Czubaj-Gancarz. Seniorzy zaczęli ten aktywny dzień od wizyty w Muzeum – Miejsca Pamięci w Bełżcu. Specjalnie dla naszych Podopiecznych zorganizowano zwiedzanie obiektu połączone z prezentacją dotyczącą niemieckiego obozu zagłady dla blisko 500 tys. Żydów. Nikt ze zgromadzonych nie krył poruszenia, jakie wywołał wykład przewodniczki – Ewy Koper i sama obecność w tym miejscu.
Weselsza część programu realizowana była w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Dzięki uprzejmości Dyrektor Ośrodka Kultury Joanny Kowalczuk, Seniorzy z Majdanu Górnego spotkali się z Klubem Seniora działającym na terenie Gminy Susiec. W ramach projektu FAO “Seniorzy ruszają z teatrem” zostały przeprowadzone warsztaty teatralne, połączone z występami artystycznymi, wśród których nie zabrakło wesołych piosenek, wierszy czy opowiadanych wspólnie anegdot. Zgromadzonym zapewniono obiad i słodki poczęstunek. Jedną z atrakcji była ponadto zabawa taneczna.
Był to pierwszy tego typu wyjazd zorganizowany z myślą o aktywnych członkach formacji „Relaks” i z pewnością nie ostatni.
mat. GOK Majdan Górny

seniorzy_majdan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!