MAJDAN GÓRNY Zatrzymane wyroby bezakcyzowe i próba wręczenia łapówki

Dzisiaj podczas pełnionej służby na terenie gminy Tomaszów Lubelski w miejscowości Majdan Górny policjanci ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, którym kierował 27-letni obywatel Ukrainy. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna zaproponował policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych pieniądze w kwocie 100 Euro.

Dzisiaj około godziny 8:35 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy podczas pełnionej służby na podstawie posiadanych informacji zatrzymali w miejscowości Majdan Górny, gm. Tomaszów Lubelski do kontroli drogowej samochód osobowy m-ki Audi. Autem kierował 27-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna przewoził w pojeździe kilkaset paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności służbowych przez policjantów zaproponował im w zamian za odstąpienie od czynności pieniądze w kwocie 100 euro.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Za próbę przekupstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku około 2000 zł. Zabezpieczony towar ulegnie przepadkowi, natomiast mężczyźnie z wykroczenie skarbowe grozi również wysoka grzywna.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!