MICHALÓW Z policjantami o bezpiecznej drodze do szkoły

Najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Michalowie (gm. Rachanie) odwiedziły wraz ze swoimi opiekunkami Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Lubelskim. Dzięki wizycie uczniowie mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie i porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze z policjantem z ruchu drogowego.

Policjanci każdego dnia w szkołach prowadzą wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą. Tym razem to dzieci odwiedzili mundurowych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Michalowie zobaczyli jak wygląda praca policjanta. Małych gości przywitała dzielnicowa mł. asp. Ewelina Obdyrko, która oprowadziła dzieci po budynku pokazując jak pracują policjanci. Dzieci podczas wizyty w komendzie zapoznawały się ze specyfiką pracy policji oraz zwiedziły jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek.

Uczniowie odwiedzili większość pomieszczeń znajdujących się w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Strzelnica budziła ogromną ciekawość, a na siłowni mogły przez chwilę zmierzyć się ze sprzętem do ćwiczeń, z którego na co dzień korzystają policjanci, aby poprawić swoją sprawność fizyczną.

Jak zawsze przy okazji takich wizyt młodzi goście z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji policjanta z drogówki, na temat bezpieczeństwa na drodze. Jak mają się zachować w drodze do szkoły, także aby przypominali swoim rodzicom, dziadkom, którzy opiekują się nimi, żeby również zachowali bezpieczeństwo na drodze, o czym często zapominają w natłoku codziennych obowiązków. Na pamiątkę tego spotkania dzieci dostały upominki w postaci odblasków i kolorowanek, w których jest zawarta historia misia, który bezpiecznie porusza się po drodze. Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań wskazujących na duże zainteresowanie pracą policjantów.

Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu, którym na co dzień jeżdżą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Mogły tez zobaczyć czy różnią się policjanci pracujący jako dzielnicowi i policjanci drogówki. Mali goście bardzo szybko odpowiedzieli, czym różnią się funkcjonariusze między sobą, że kolor pasów i czapek jest różny.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!