NARCIARSTWO Monika Skinder pierwsza w Pucharze Azotów

Monika Skinder została najlepszą zawodniczką w Pucharze Grupy Azoty w kategorii Juniorka B.

Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zdobyła najcenniejszy medal w biegu na 10 km łyżwą. Zawody odbyły się w Zakopanem w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich.

Wyniki rywalizacji w Pucharze Grupy Azoty w Zakopanem:

http://pzn.pl/biegi-narciarskie/aktualnosci/art1843,puchar-grupy-azoty-w-zakopanem-wyniki-rywalizacji-na-dystansach-f.html?fbclid=IwAR0bGez4J1_hav6LhqqRNIHJnZznhqhdLQqJDgS9TK15SNRZctZyZlYo6B8


fot. Polski Związek Narciarski

Monika po raz pierwszy prezentuje się w czapce, na której promuje Tomaszów Lubelski.

W dniach 02.03.02.2019 roku na trasach biegowych pod Wielką Krokwią w Zakopanem odbyły się zawody FIS Slavic Cup, które jednocześnie były 3-cią edycją cyklu imprez Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich o Puchar Grupy Azoty. Po zawodach w Mucznem i Tomaszowie Lubelskim przyszła pora na biegi w Zakopanem, a przed zawodnikami jeszcze zawody w Ptaszkowej 16-17.2019, zaś finał cyklu odbędzie się podczas Mistrzostw Polski Seniorów na trasach Kubalonki k /Wisły w dniach 9-10.03.2019 roku. Zawodnicy pierwszego dnia walczyli w stylu klasycznym zmagając się z silnym wiatrem – halnym, a w drugi dzień przy pięknej wiosennej pogodzie /+8⁰C/ w stylu dowolnym. Niewątpliwie gwiazdą klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski była świeżo upieczona Wicemistrzyni Świata Juniorek Monika Skider, która pewnie wygrała oba biegi w swojej kategorii wiekowej, a w zawodach FIS „open” plasowała się odpowiednio na 8 i 7 miejscu, co tylko świadczy o rosnącym poziomie polskich biegów kobiecych. Zawody w pierwszym dniu wygrała Justyna Kowalczyk, a w drugim Izabela Marcisz – czwarta zawodniczka Mistrzostw Świat Juniorek w stylu dowolnym. Dobrze zaprezentował się swojej kategorii juniora B Bartosz Cielniak odpowiednio miejsca 4 i 3-cie. Najlepiej w młodszych kategoriach wypadli juniorzy D, którzy w pierwszym dniu zajęli trzy pierwsze miejsca: 1.Szymon Bełz, 2.Maciej Dubas i 3.Bartosz Kita, aby w drugim dniu zająć odpowiednio Szymon Bełz 1 miejsce, Maciej Dubas 2 miejsce, a Bartosz Kita 5 miejsce.

Po tych zawodach zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski będą się przygotowywać do drugiej części sezonu podczas obozu sportowego w Zakopanem. 10-dniowy obóz zakończą zawodami Pucharu Grupy Azoty w Ptaszkowej. Po tych zawodach juniorzy wystartują w Mistrzostwach Polski w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2019. Zanim do tego dojdzie Monika Skinder i Bartosz Cielniak reprezentować będą Polskę w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2019 w Sarajewie i Sarajewie Wschodnim / EYOF/. Już w piątek 08.02.2019 roku reprezentanci klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wezmą udział w ślubowaniu w Centrum Polskiego Komitetu Olimpijskiego i następnego dnia odlecą do Sarajewa. Więcej informacji: http://www.olimpijski.pl/pl/450,polskie-sukcesy-na-eyof.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!