NARCIARSTWO Monika Skinder w Pucharze Świata

MONIKA SKINDER STARTUJE W PUCHARZE ŚWIATA. Finlandia, Lahti, sobota, 10:45.

Cytujemy za oficjalną informacją opublikowaną na stronie PZN-u.

W najbliższy weekend w fińskim Lahti, odbędzie się kolejny etap Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym.
Podczas tego weekendu w zawodach najwyższej rangi zadebiutuje 16-letnia Monika Skinder – reprezentantka Kadry Narodowej Młodzieżowej oraz klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

W zawodach Pucharu Świata w Lahti wystartuje w sumie sześcioro naszych reprezentantów. Oprócz Moniki Skinder do składu trener Janusz Krężelok powołał: Ewelinę Marcisz, Sylwię Jaśkowiec, Macieja Staręgę oraz Kamila i Dominika Burych.

Program zawodów:

03.03.2018, sobota
– 10:45 – kwalifikacje sprint F
– 13:15 – finały sprint F

04.03.2018, niedziela
– 11:15 – bieg kobiet na 10 km C
– 12:45 – bieg mężczyzn na 15 km C

Komentarz trenera klubowego Moniki Skinder – Waldemara Kołcuna
,,Po zdobyciu po raz drugi tytułu Mistrzyni Polski w sprintach Monika Skinder winna być już wcześniej typowana na starty w Pucharze Świata. Monika miała trudny i już można powiedzieć bardzo długi sezon przygotowawczy i startowy, gdzie szczytem formy były Mistrzostwa Świata Juniorów Szwajcarii na początku lutego. W narciarstwie biegowym dyscyplinie bardzo mocno obciążającej organizm bardzo łatwo o przemęczenie. Wiadomo, Monika jedzie do Lahti na super prestiżowe zawody zapewne mocniej obsadzone jak Igrzyska Olimpijskie /limity dla krajów skandynawskich są większe/ po naukę i doświadczenie. Będzie od razu startować na najbardziej wymagającej i trudnej trasie sprinterskiej Pucharu Świata . Mam nadzieję, że jej talent pozwoli obronić się na tych zawodach. Cieszymy się jako środowisko bardzo, ale też jako trener-realista podchodzę z małym niepokojem do tego startu i zastanawiam czy akurat na tych zawodach musiał być ten debiut czy nie lepszym rozwiązaniem byłby start na zawodach, gdzie tras sprinterska byłaby łatwiejsza. Miała być powoli wprowadzana, a tu nagle start przy kilkudziesięciu tysiącach zakochanych w nartach Skandynawów. Chodzi o to żeby debiutu Moniki, która jest skazana na sukces nie spalić. Tak więc cieszę się i z wielkim niepokojem będę oczekiwał na wyniki„.

fot. TPI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!