NewsSPORTTomaszów Lubelski

NARCIARSTWO MULKS Grupa Oscar zwycięża drużynowo

Cztery zwycięskie klasyfikacje dla MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski na  zakończenie sezonu narciarskiego 2017.
Swoim startem w dniach 11-12 marca 2017 roku w Jakuszycach definitywnie zakończyli swój sezon 2016/2017 narciarze biegowi MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. W ostatnich zawodach sezonu najlepiej zaprezentowała się Magdalena Kuśmierz, która w kategorii młodziczek raz odniosła zwycięstwo, a raz była druga. Monika Skinder była druga stylem dowolnym i trzecia stylem klasycznym. Medalowe miejsca zaliczyli młodzicy: stylem dowolnym Bartosz Cielniak srebro i stylem klasycznym Emil Pleskacz zdobył brązowy medal.
Podczas zawodów odbyły się dwa biegi w ramach podsumowania sezonu dla kategorii dzieci /junior E/. Przez cały sezon walczyli oni w pięciu ligach regionalnych, aby na  zakończenie najlepsi mogli się spotkać się w wielkim finale. Po wynikach widać, że MULKS GRUPA OSCAR ma dobre zaplecze. W kategorii dziewczynek  Weronika Juzeluk wygrała stylem dowolnym, a w klasyku była druga. Weronika Łysko w stylu dowolnym była na 5-tym miejscu, a stylem klasycznym zakończyła bieg również na 5-tym miejscu. Karolina Kuć była odpowiednio na 6-tym miejscu i na 4-tym miejscu. W kategorii chłopców Szymon Bełz dwukrotnie wywalczył brązowy medal, Maciej Dubas zajął stylem klasycznym 6 miejsce, a stylem dowolnym 5 miejsce. Wszyscy młodzi zawodnicy to uczniowie klas  sportowych  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Jako, że były to piąte i ostatnie zawody tegorocznego cyklu Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Bieg na Igrzyska o Puchar Grupy Azoty nastąpiło podczas zawodów podsumowanie całości cyklu. Ostatecznie zawodnicy klubu  zwyciężyli w trzech klasyfikacjach indywidualnych: Monika Skinder w  juniorkach młodszych, Bartosz Cielniak w młodzikach  i Magdalena Kuśmierz w młodziczkach. Do tego klub dołożył zwycięstwo w klasyfikacji klubowej.  Tak więc cztery klasyfikacje – zwycięstwa  dla  ,,górali ” z Roztocza. Trzeba dodać, że jest to ósme kolejne zwycięstwo klubu MULKS GRUPA OSCAR w klasyfikacji drużynowej.
Klub z Tomaszowa Lubelskiego nie przegrał tej klasyfikacji od początku powstania cyklu zawodów Bieg na Igrzyska.