SPORT

NARCIARSTWO Stokfisz i Czusz z brązem Mistrzostw Polski

Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów w narciarstwie biegowym to rywalizacja stylem dowolnym w biegach na dystansie 30 i 15 km.
Mężczyźni mieli do pokonania 30 km, a kobiety 15 km.
Zwyciężyli odpowiednio Maciej Staręga UKS RAWA Siedlce i Urszula Łętocha UKS Hiltop Osieczany.
W gronie kobiet na 6 miejscu uplasowała się Katarzyna Stokfisz. Dwoma brązowym medalami zakończyły się dla tomaszowskiego klubu biegi w kategorii Mistrzostw Polski Juniorek – Katarzyna Stokfisz i w klasyfikacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski – Magdalena Czusz.
W kolejnym dniu Mistrzostw Polski Seniorów rywalizowano w sprincie techniką dowolną na trasie liczącej 1600 metrów.
Z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wystartowały trzy zawodniczki. Ostatecznie po biegach eliminacyjnych i półfinałach Katarzyna Stokfisz została sklasyfikowana na 7 miejscu, Magdalena Czusz na 16 miejscu i Małgorzata Żółkiewska na 22 miejscu.
Na podstawie uzyskanych wyników ustalono klasyfikacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W tej klasyfiakcji Magdalena Czusz zajęła 4 miejsce, a Małgorzata Żółkiewska zajęła w klasyfikacji MPM 7 miejsce.