NARTOROLKI 7 medali dla MULKS

W dniach  8-9 września 2018 roku na trasach nartorolkowych Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze odbył  się  Mistrzostwa Polski w biegach na  nartorolkach.

W pierwszym dniu stylem dowolnym  zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobyli 7 medali. Złotymi medalistami zostają w kategorii junior i juniorkach D odpowiednio Szymon Bełz i Weronika Juzeluk. W kategorii junior srebro zdobywa Jan Żółkiewski, a w juniorkach młodszych Magdalena Kuśmierz i w juniorach D Maciej Dubas. Do tego doszły dwa medale brązowe – w juniorach młodszych Jakub Farenc i w juniorkach D Weronika Łysko. W drugim dniu Mistrzostw Polski stylem klasycznym zawodnicy zmierzyli się  z odcinkiem 3,3 km pod górę w Zachełmie. Tym razem oprócz walorów czysto sportowych decydował sprzęt jaki  zawodnicy używali. W  pierwszym dniu  zawodnicy rywalizowali na jednakowych nartorolkach przygotowanych przez Polski Związek Narciarski. W drugim niestety każdy startował na tym co posiadał. Tak więc trudno tutaj na jednoznaczną ocenę umiejętności sportowych. Medale w tym dniu zdobywają zawodnicy w kategorii D. Wśród  chłopców srebrny medal zdobył Szymon Bełz, brązowy Bartosz Kita, a wśród dziewcząt srebro wywalczyła Weronika Łysko.

Wyniki całości ekipy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w Mistrzostwach Polski  przedstawiają się następująco: