NASZ PATRONAT „Tryton” przeszkolił wokalistów

TRYTON po raz szósty zorganizował Warsztaty Wokalne dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w Tomaszowie Lubelskim w dniach 8-11 sierpnia 2016 r., a zakończyły się koncertem finałowym 12 sierpnia w Lubyczy Królewskiej.
W zajęciach wzięło udział 31 uczestników w wieku od 8 do 17 lat m.in. z Krasnobrodu, Lubyczy Królewskiej, Łaszczowa, Tomaszowa Lubelskiego oraz Zamościa.
Każdy dzień rozpoczynał się tym, bez czego prawdziwy wokalista nie może w pełni funkcjonować – czyli rozśpiewką.
Wokaliści szlifowali swój głos po 7 godzin dziennie. Trenowali prawidłowy oddech, artykulację, dykcję, emisję głosu, interpretację tekstu oraz ruch sceniczny. Bardzo ważnym elementem dnia była praca w zespołach wokalnych – gdzie uczyli się odpowiedzialności za grupę i śpiewali w wielogłosie.
Każdy z uczestników zarejestrował swoje piosenki w wakacyjnym studiu nagraniowym, pod okiem realizatora. Nagrano także piosenkę wspólną, do której złożona zostanie video-realcja – pokazująca dzień warsztatowicza.
Pięciodniowe warsztaty zwieńczył koncert finałowy, podczas którego uczestnicy wykonali piosenki w duetach, a także piosenki grupowe z towarzyszeniem zespołu grającego na żywo.
Nad przygotowaniem wokalnym czuwały: Anna Czuchaj-Seńko, Dominika Tomkowska oraz Elżbieta Kalinowska.
Patronat honorowy objął Burmistrz Lubyczy Królewskiej – Tomasz Leszczyński.
Patronat medialny nad warsztatami sprawował Tomaszowski Portal Informacyjny. Medialnie obsługiwało warsztaty także Polskie Radio Lublin.
Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury w Łaszczowie, PKS International CARGO, Agencja Celna ATA, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie oddział w Tomaszowie Lubelskim, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Lubyczy Królewskiej, Restauracja Valentino, Pizzeria Karo&Wero.


mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!