Nielegalna fabryka papierosów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem oraz Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, zlikwidowali na terenie powiatu bydgoskiego kolejną już linię służącą do produkcji nielegalnych papierosów.

17 października br., w ramach wspólnych działań realizowanych już od 2017 roku, funkcjonariusze dokonali przeszukania, kolejnej posesji znajdującej się na terenie powiatu bydgoskiego. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono susz tytoniowy oraz linię służącą do produkcji nielegalnych papierosów. Wartość zabezpieczonych towarów wyniosła w tym przypadku około  70 000 zł.  Do sprawy zatrzymano obywatela RP, który odpowie teraz za nielegalną produkcję oraz posiadanie wyrobów akcyzowych.

Działania funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Hrebnnem oraz  Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy są kontynuacją wcześniejszych wspólnych czynności, realizowanych już od 2017 roku. W ich trakcie już wcześniej ujawniono 2 nielegalnie funkcjonujące linie produkcyjne oraz tytoń i papierosy o łącznej wartości ponad 1,4 mln zł.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KAS.

mat. NOSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!