Odpoczywamy za mało. 5 sposobów, by to zmienić

Choć wakacje szczególnie kojarzą nam się z odpoczynkiem, jak podaje GUS prawie 1/5 Polaków nie ma czasu wolnego po pracy[1]. Pranie, sprzątanie, gotowanie, zakupy– aby wykonać te codzienne czynności nie raz potrzeba nam kilku godzin. Jak wynika z badania Kantar Millward Brown z końca 2017 roku, Polacy pracują średnio 9 godzin dziennie[2]. Choć nie ma metody na wydłużanie doby, współcześnie tworzone są technologie, które pozwalają nam znacznie skrócić czas, jaki zajmują codzienne obowiązki.

Szanuj swój czas

Multitasking, choć wysoko ceniony w pracy, w domu wydaje się często trudny do osiągnięcia. Czy można piec sernik i kaczkę w tym samym momencie, w jednym piekarniku? Otóż teraz już tak. Dzięki innowacyjnym technologiom nie trzeba już czekać aż upiecze się danie główne, by wstawić do piekarnika deser. Nowoczesne piekarniki, jak np. Dual Cook FlexTM marki Samsung, wyposażone zostały w specjalny separator Dual Cook dzielący komorę na dwie oddzielne części, by równocześnie piec dwie różne potrawy w odmiennych temperaturach i trybach bez obaw, że ich zapachy się przenikną. Dzielone drzwi pozwalają na otwieranie połowy lub całego piekarnika w zależności od potrzeb. Teraz można więc doglądać pieczącą się w górnej komorze tartę ze szpinakiem nie martwiąc się, że przez częste otwieranie drzwi piekarnika suflet lub ciasto drożdżowe w dolnej komorze utraci ciepło i opadnie.

Nie rezygnuj z dobrej książki

Sprzątanie to dla wielu z nas czasochłonne zajęcie, które wymusza rezygnację z innych przyjemności. Kurz i alergeny nie są jednak obojętne dla naszego zdrowia, ani estetyki domu, więc kilka razy w tygodniu odkurzamy podłogi i dywany, często myśląc, co ciekawszego moglibyśmy robić w tym czasie. A moglibyśmy na przykład czytać. Coraz popularniejsze roboty sprzątające nie tylko nie wymagają obsługi, lecz także są ciche. Można je odpowiednio zaprogramować lub zdalnie sterować – czy to za pośrednictwem pilota, czy przez aplikację na smartfonie. Wybierając robota warto zwrócić uwagę na dodatkowe technologie jak choćby Visionary Mapping™ Plus czy FullView Sensor™. Ta pierwsza, dzięki specjalnym czujnikom oraz cyfrowej kamerze, tworzy mapę przestrzeni, by wyznaczyć optymalną drogę sprzątania, by żaden zakamarek nie został pominięty. Druga zaś pozwala na precyzyjne lokalizowanie i sprawne omijanie mebli i sprzętów domowych, co daje nam pewność, że robot np. POWERbot™ Samsung godnie zastąpi nas samych.

Nie trać czasu na zakupy

Lato to czas, który najchętniej spędzalibyśmy poza domem, ciesząc się słońcem i dobrą pogodą. Wielu z nas jednak zamiast w parku czy nad wodą letnie popołudnie spędza w supermarkecie, robiąc zbędne zakupy. O ile wygodniej byłoby w drodze z pracy wstąpić do marketu i wziąć tylko to co potrzebne? Niestety nie mając przed oczami lodówki, kupujemy za dużo, przez co marnujemy żywność oraz czas na przemierzaniu sklepowych alejek w poszukiwaniu produktów, których nie potrzebujemy. Współczesne technologie wychodzą nam jednak naprzeciw i pozwalają w czasie rzeczywistym podejrzeć jak wyglądają domowe zasoby. Multimedialna lodówka Samsung Family HubTM dzięki rozwiązaniu View Inside i wbudowanym wewnątrz urządzenia aparatom pozwala sprawdzić na wyświetlaczu smartfona, co znajduje się w środku. Teraz już nie musimy zastanawiać się, czy masło, jajka lub mleko są jeszcze w lodówce. Wystarczy spojrzeć na telefon, czyli do lodówki. Aplikacja SmartThings, która łączy lodówkę z telefonem pomaga nam również tworzyć listę zakupów z której mogą korzystać wszyscy domownicy, dzięki czemu zawsze jest aktualna,

…ani na zbędne czynności

Czas wakacyjnych wyjazdów dobiega końca, co dla wielu jest początkiem zmagań z walizkami i torbami pełnymi przywiezionych z urlopu brudnych ubrań. Ich pranie nie musi być jednak wielogodzinnym procesem, który pochłania hektolitry wody i ogrom energii. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pralka QuickDriveTM marki Samsung pozwala wykonać je dokładnie, oszczędnie i co ważne – nawet w dwa razy krótszym czasie[3]. Dzięki innowacyjnej budowie bębna prane ubrania wprowadzane są w ruch nie tylko z góry na dół, lecz także do przodu i do tyłu, co znacznie zwiększa wydajność i skuteczność urządzenia. Dzięki tej technologii pralka wykonuje pełen cykl prania w krótszym czasie, nie naruszając struktury tkanin. A my zamiast martwić się, że nie zdążymy uporać się z domowymi obowiązkami przed pierwszym dniem w pracy, możemy w spokoju cieszyć się pięknymi wspomnieniami z wakacji.

Nie bój się zmian domowych przyzwyczajeń

Dobra organizacja domowych obowiązków pozwala zoptymalizować czas ich wykonania. Dziś jednak nie musimy ręcznie tworzyć planów i harmonogramów, przyklejać karteczek na lodówce z zadaniami dla poszczególnych członków rodziny, czy chodzić po całym domu by kontrolować, czy skończyło się już pranie, a pieczeń w piekarniku się nie przypala. Na pomoc w organizacji domowych zadań przybywa… multimedialna lodówka Samsung. Innowacyjne rozwiązania w Family HubTM pozwalają nam sprawnie zarządzać praniem, gotowaniem, czy odkurzaniem. Dzięki aplikacji SmartThings lodówka sprawnie łączy się inteligentnymi urządzeniami, takimi jak pralki, piekarniki, płyty indukcyjne czy odkurzacze z funkcją wi-fi, umożliwiając monitorowanie ich pracy na wbudowanym ekranie. Dodatkowo na dotykowym ekranie Family Hub™ możemy wyświetlać i prowadzić rodzinny kalendarz oraz dzielić się z bliskimi zdjęciami oraz wiadomościami. Z łatwością pozostawimy ważną informacje dla rodziny, bez koniczności przyklejania karteczek.

Dzięki tym rozwiązaniom można mieć pewność, że wszystkie domowe obowiązki są pod kontrolą i nie muszą już oznaczać rezygnacji z odpoczynku.

[1] Badanie zawiera analizę wyników drugiego wieloaspektowego badania ankietowego gospodarstw domowych. Raport Głównego Urzędu Statystycznego, Luty 2017

[2] Badanie Kantar Millward Brown dla Work Service, Wrzesień 2017

[3] Testy przeprowadzono na modelach Samsung WW8800M oraz WW8500K. Oszczędność 50% czasu w przypadku cykli prania bawełny „Cotton” (40°C, połowa wsadu) oraz „eCotton” przy wydajności prania w granicach ± 2%. Oszczędność 20% energii w przypadku cykli „Cotton” (40°C, połowa wsadu) i „Super Speed” (40°C, wsad 5 kg) na podstawie danych Intertek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!