PASIEKI Ortograficzna bombonierka… – lekcja otwarta

28 stycznia 2019 roku do Szkoły Podstawowej w Pasiekach (gm. Tomaszów Lubelski) zawitali niecodzienni goście. Byli to zaproszeni nauczyciele poloniści z terenu gminy i miasta Tomaszów Lubelski. Okazją do spotkania była lekcja otwarta języka polskiego, którą przeprowadziła pani Maria Dworzycka z uczniami klasy VI. Zajęcia miały charakter powtórzeniowy i utrwalający. Uczniowie wraz z nauczycielem pracowali metodą stacji zadaniowych, korzystali z kodów QR, kości „Story cubes”, a rozwiązania poszczególnych stacji umieszczali na specjalnie do tej lekcji utworzonym padlecie. Ponieważ była to lekcja utrwalająca zasady ortograficzne nie mogło zabraknąć tak lubianego przez uczniów – dyktanda bieganego.

Zaproszonych gości na wstępie przywitała pani dyrektor Ewa Probola.

Wśród szanownych gości, oprócz sporej liczby nauczycieli, znaleźli się także pani Barbara Jaszak – doradca metodyczny LSCDN w Zamościu, kierownik LSCDN pan Artur Gontarz oraz długoletni dyrektor i kierownik LSCDN pan Bogdan Leszczuk.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na moją lekcję i podzielić się swoimi uwagami. Podziękowania dla kierownictwa LSCDN za obecność, wsparcie i wszelką pomoc oraz dla pani Anny Gozdek za pomoc logistyczną w przygotowaniu całego przedsięwzięcia.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!