PAWŁÓWKA Święto KGW [FOTO]

24 czerwca 2018 roku w Pawłówce (gm. Rachanie) odbył się jubileuszowy X Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW.

Przypadający w setną rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem był Wójt Gminy i GOK w Rachaniach. Imprezę patronatem objęli Starosta Tomaszowski Pan Jan Kowalczyk i Wójt Gminy Rachanie – Roman Miedziak, którzy byli także sponsorami.

Miejsce imprezy było wyjątkowe – park przy dawnej szkole urzekał wszystkich swoim urokiem. Teren ten udostępnili jego właściciele Lidia i Henryk Malcowie, którzy byli też sponsorami za co w imieniu mieszkańców gminy Rachanie serdecznie dziękujemy. Podczas imprezy były prezentacje artystyczne, kulinarne, wystawy rękodzieła Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów działających na terenie gminy i całego powiatu. Było coś dla ucha, oka i ciała. Przy dźwiękach muzyki ludowej można było spróbować potraw regionalnych i nalewek przygotowanych przez panie z KGW. Niektórzy również tańczyli i śpiewali wspólnie z zespołami występującymi na scenie. Zaproszony zespół z Ukrainy zaprezentował piękny folklor ukraiński, który przypadł widzom do gustu. Imprezie towarzyszyła wystawa twórców ludowych z gminy Rachanie, którą przygotowała GBP w Rachaniach. Łącznie wzięło udział 30 zespołów i kół z powiatu tomaszowskiego. Panie z KGW w Pawłówce przygotowały poczęstunek dla wszystkich zespołów, smaczną grochówkę i bigos oraz poczęstunek dla zaproszonych gości. Na zakończenie do tańca przygrywała kapela ludowa z Telatyna, chętnych do tańca nie brakowało. Za rok zapraszamy na kolejną imprezę.

Zdzisława Seńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!